Haberler

...

Turan Kupası geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Türk devletlerinin takımlarının bulunduğu Turan Kupası için hazırlıklara başladığı iddia edildi.

Türk devletleri bir araya gelerek Turan Kupası düzenleyecek. Kupa, kulüplere yeni bir ekonomik gelir oluşturmasının yanında, teknik direktörler arasında bilgi paylaşımı ve takımların gelişimi gibi katkılar yapacak.

Habere göre ön hazırlık çalışmalarına başlanılan, organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası’na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması amaçlanıyor.

Turan Kupası, rol model olarak Euroleague’i benimsiyor. Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok isim de destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı yapılması planlanıyor.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra yapılması planlanan Turan Kupası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler İcra Kurulu Üyesi Gürkan Teoman,  “Bu turnuva sayesinde Türk devletlerinde takımların varlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Türk devletlerinin futbol takımlarının gelişimine katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.