Belçika’da Ülkü Ocakları’na Saldırı!

29 Ekim günü gece saat 5 sıralarında Belçika Türk Federasyon’u çatısı altında hizmet veren Waterschei Ülkü Ocağı’na saldırı düzenlendi.

Faili meçhul kişiler tarafından düzenlenen saldırı da ölen ya da yaralanan olmadı. Yapılan açıklamada “29 Ekim Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece saat beş sıralarında Belçika Türk Federasyon çatısı altında hizmet veren Waterschei Ülkü Ocağı’na faili meçhul kişiler tarafından silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Ülkü Ocağı olarak bu kahpe saldırıyı kınıyor olayınsadece maddi hasardan öte geçmemesine şükrediyoruz. Yetkili kurumların araştırmaları doğrultusunda faillerin en kısa sürede yakalanıp yargıya teslim edilmelerini ve yargılanmalarını bekliyor ve Belçika yargısına bu konuda güvenimizi vurguluyoruz. Son günlerde bu tür şiddet içeren eylemlerin hedefinin toplumumuza nifak sokup bölmek olduğunu görüyor ve biliyoruz. Hukuk çerçevesinde bu saldırıların hedefine ulaşmasına müsaade etmeyecek ve provokasyonlara gelmeyeceğiz. Türk vatandaşlarımızı ve özelikle Belçika’daki yetkili siyasileri aklıselim davranmaya davet ediyoruz.” denildi.

Saldırının faillerinin yakalanmamasına karşın saldırıyı PKK’nın yapmış olabileceğinden şüpheleniliyor. Son günlerde Belçika’da yaşanan olaylar göz önüne alındığında bu şüphenin çok da yersiz olmadığı görülüyor.

PKK Tehdit Etmişti

PKK’nın Avrupa yapılanmasına ait olduğu bilinen ANF NEWS adlı internet sitesinde 18 Ekim 2017 tarihinde dikkat çekici bir haber yayınlandı. “Apocu Gençlik İnisiyatifi Avrupa’dan Öcalan İçin Hamle” başlığıyla yayınlanan haberde söz konusu grubun bebek katili Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için süresiz intikam eylemi başlattığı söylendi.

Haberde “Avrupa’nın tüm kentleri bizim için Kürdistan gibi direniş ve mücadele alanıdır. Avrupa’nın tüm faşist Türk merkezleri, Erdoğan-MHP diktatörlüğüne bağlı kurum ve kuruluşların hepsi hedefimizdedir.” denilmişti.

Söz konusu haberin Ülkü Ocağı saldırısından sonra kaldırıldığı biliniyor.

Saldırılar Daha Önce Başladı

27 Ekim Cuma günü içi PKK’lılarla dolu olan bir otobüs Türk Mahallesine saldırmıştı. Otobüsten inip araçlara ve insanlara saldıran teröristler 8 ülkücü gencin hafif yaralanmasına sebep oldu. Mahalle halkının sokağa inmesiyle panikleyen teröristler bölgeyi terk etti.

Anvers de yapılan saldırının organizasyonunda sözde aktivist Peter Terryn’in de rol aldığı biliniyor.

Otobüs Anvers’e gelmeden önce polis tarafından durdurulduğunda otobüste bulunanlarda silah olduğu tespit edildiği halde otobüsün mahalleye girmesine izin verilmesi de ayrı bir rezalet olarak değerlendiriliyor.

Saldırıyla ilgili sosyal medyaya yansıyan görüntülerde PKK’lı teröristlerin ellerindeki sopalarla etrafa saldırdıkları görülüyor.

Belçika Devleti Teröristleri Himaye Ediyor

Bölgede yaşayan Türkler Belçika devletine oldukça tepkili… Türklere yapılan saldırıların başta Anvers Belediye Başkanı olmak üzere NVA(Yeni Flaman İttifakı) Genel BaşkanıBart De Wever tarafından engellenmediğini düşünüyorlar. Ayrıca PKK’ya olan sempatisi ve bağlılığı tescilli olan Belçika Hükümeti Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zühal Demir’in saldırıları yapan grupları desteklediği iddia ediliyor.

Oyuna Gelmedik!

Konuya ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Waterschei Ülkü Ocağı Başkanı Cengiz Açık “ Avrupa’da ülkücüler hedef gösterdiği zaman tetikleyici olur. Bunu herkes bilir. Silahlı saldırı sonrasında ne kadar PKK’nın yaptığını bilsek de hedef göstermedik. Onların amacı bizim hedef göstermemiz ve gençlerimizin teröristlerin mekânlarını basmasıydı. Bunun sonucunda bu durumu dünya basınına ilan edip mağduru oynayacaklardı. Fakat oyuna gelmedik.” dedi. Belçikalı siyasilerden bu terörist yuvalarının kapanmasını rica ettiklerini söyleyen Açık “Daha bir ay önce Limburg ve Hasselt’de PKK’lıların uyuşturucu ağı ortaya çıktı. Belçikalılar kendi basınlarında bu habere yer verdi. Biz belgelerle bu teröristlerin Avrupa’nın yarısında çocuklarımızı zehirlediğini, kendilerine ve Türk toplumuna zarar verdiklerini söyledik. Ama hala bu yapılara Belçika hükümetinin destek vermesini anlayamıyoruz.” dedi. Bu ticaretten elde edilen kirli paranın Türkiye’ye gittiğini ifade eden Açık “Avrupa’da çocuklarımızı zehirleyip Türkiye’de kurşun sıkıyorlar bu paralarla. Anvers saldırısından sonra ocağımız kurşunlandı. Bu terör yuvalarının kapanması için daha ne yapmamız lazım diyerek isyan etti.