Yeni Ufuk dergisi 5. yılını kutladı

Milliyetçi düşünce hayatına beş yıldır aralıksız yayın yaparak katkı sunmaya devam eden Yeni Ufuk dergisi 5. yaşını coşkuyla kutladı.

Denizli Dedeman Park Otel’de yapılan programa yurdun dört bir yanından yoğun katılım gerçekleşti. Yaklaşık dört yüz kişinin katıldığı programda Yeni Ufuk dergisi yazarlık ödülleri takdim edildi. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yazar ve akademisyenlerin de katıldığı programda gençlerin yoğun katılım göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Yıldönümü programında Yeni Ufuk dergisi yöneticilerinin yanı sıra din sosyolojisi alanında ün yapmış Prof. Dr. Yümni Sezen, ilahiyat ve felsefe çevrelerinin tanınmış simalarından Prof. Dr. İsmail Yakıt, Türk dünyasının önemli sanatçılarından Bünyamin Aksungur, İstanbul Milli Düşünce Merkezi Başkanı Sadık Güner, Ülkücü yazar ve emekli edebiyat öğretmeni Mehmet Hayati Özkaya ve yurdun dört bir yanından gelen misafirler hazır bulundu.

Kutlamaların ikinci gününde ise Yeni Ufuk Kitabevinde imza günü düzenlendi. Düzenlenen imza gününde Prof. Dr. Yümni Sezen, Prof. Dr. İsmail Yakıt ve Sadık Güner kitaplarını imzalarken, Bünyamin Aksungur da geçtiğimiz günler sevenleriyle buluşturduğu ‘Canan Uykuda’ albümünü imzaladı.

“58 ilde 98 temsilci”

Programın açılış konuşmasını yapan Yeni Ufuk dergisi mütevelli heyeti başkanı Uğur Baş derginin çıkış hikâyesinden ve çalışmalarından bahsetti. Baş, öğrenmek ve öğretmek için bir araya toplanmış bir aile olduklarını belirttikten sonra derginin 58 ilde 98 temsilci ile okurlarına ulaştığını kaydetti. Baş, “Yeni Ufuk dergisi, Türk milliyetçiliği çizgisinde yayın yapan bir eğitim ve kültür dergisidir. Bu ay itibari ile 55.sayısını çıkaran dergimizin 5. yaşını kutluyoruz. 5 yıldır aralıksız yayın yapan dergimiz giderek büyüyen bir aile olmakta. Günden güne artan tirajımız ve temsilciliklerimiz bizleri bu günlere getirdi. Bu vesile ile dergimizin çıkarılmasında maddi manevi desteklerini esirgemeyen mütevelli heyetimize ve yayın ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ardından sahne alan Yeni Ufuk dergisinin halk oyunları ekibi zeybek gösterileriyle izleyenleri büyüledi. Yine Yeni Ufuk dergisi bünyesinde kurulan müzik topluluğu seslendirdikleri ‘Güzel Türkistan’ ve ‘Ey güzel Kırım’ türküleriyle dinleyenlerin beğenilerini topladı.

Ödüller sahiplerini buldu

Öte yandan Yeni Ufuk dergisinin bu yılki ödülleri takdim edildi. Yeni Ufuk dergisinin ‘En Beğenilen Yazar Ödülü’nü bu yıl İbrahim Elçin alırken, ‘En Üretken Yazar Ödülü’nü Semih Gönül aldı. Yılın hizmet plaketi ise Salih Aydın’a verildi. Bunun yanında bir yıl boyunca temsilcilik hizmeti yürütmüş çeşitli il temsilciliklerine belgeleri takdim edildi.

Türk dünyasının

Gecenin özel davetlisi Türk dünyasının usta sanatçısı Bünyamin Aksungur idi. Uzun yıllar TRT’de prodüktör ve sanatçı olarak görev yapıp pek çok program hazırladıktan sonra emekli olan ve müzik çalışmalarına hız veren Bünyamin Aksungur, Türk dünyasının hemen her köşesinden pek çok lehçe, şive, ağzından okuduğu eserlerle duygu dolu anlar yaşattı.

Yeni çıkardığı ‘Canan Uykuda’ albümünden ve hikâyesinden bahseden Bünyamin Aksungur, seslendirdiği Türk dünyası ezgileriyle davetlileri buluşturdu. Sesi ve kopuzuyla yorumladığı besteleri dinleyenleri mest etti.

Salon adeta coştu

Son olarak bağlaması ve sesiyle Türk milliyetçilerinin çok sevdiği eserleri seslendirmek için Ahmet Terzi sahne aldı. Terzi, yorumladığı pek çok marş, türkü ve şarkı ile salonu coşturdu. Türkiye’nin pek çok ilinden bir araya gelmiş gençler, Ahmet Terzi’ye büyük bir coşku ile eşlik etti.

Yeni Ufuk dergisi

Yeni Ufuk dergisi 2014 yılı Şubat ayından itibaren aylık olarak yayın yapan ücretsiz bir eğitim ve kültür dergisidir. Yayına başladığı günden itibaren ücretsiz dağıtılan Yeni Ufuk dergisi, Türk milliyetçiliği çizgisinde yayın yapmakta ve fikri altyapıya önem vermektedir. Türk milliyetçiliği eğitimi meselesine özel olarak yoğunlaşan Yeni Ufuk dergisi bu ay itibariyle 55. sayısını yayımladı.