Haberler

...

Türkçülüğün Esasları’nın 100. Yılında Koleksiyonluk Özel Baskısı Çıktı!

Binlerce yıl boyunca Türk milletinin bir şuur halinde yaşadığı milliyetçilik, bundan tam 100 yıl önce, Türk milletinin yetiştirdiği en büyük beyinlerden biri olan Ziya Gökalp tarafından, Türkçülüğün Esasları ile sistemli hale getirildi. Bu muhteşem eserin 100. yılına özel, Töre- Devlet Yayınları tarafından 1923 adet koleksiyonluk baskısı yapıldı.

Töre- Devlet Yayınları tarafından hazırlanan bu kıymetli çalışma, 9 Aralık Cumartesi saat 19.23’te toredevlet.com.tr adresinden satışa sunuldu. Töre- Devlet Yayınları, hazırladıkları eser hakkında internet sitesi üzerinden şu cümleleri yayınladı:

“100 yıl önce sistemli hale getirilen Türkçülüğün bugünkü temsilcileri, kendilerini muhasebeye çekmek istiyorlarsa bakacakları eser Türkçülüğün Esasları’dır. İşte biz de hem bu muhasebeyi yapabilmek hem de 100. yılında Türkçülüğün Esasları için bir hatıra olması adına elinizdeki çalışmayı hazırladık.

Türkçülüğün Esasları’nın 100. yılına özel, sadece 1923 adet hazırlanan bu çalışmaya Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak cilt üzerine tek tek işlemek suretiyle kişiye özel seri numarası koyduk. Termo deri üzerine yaldızlı baskı halinde hazırladığımız kapağın içinde ise bu kitaba özel kalınlıkta ivory kâğıt kullanılırken çalışmayı hem eserin yazıldığı halin tıpkı basımıyla hem de günümüzde kullandığımız Latin harfleriyle herhangi bir sadeleştirme yapmadan hazırladık. Türkçülüğün Esasları’nın 100. yılına hatıra olarak size özel numaralandırdığımız bu eseri siz değerli okuyucumuza takdim ediyoruz.”

Türkçülüğe yön gösteren bu kıymetli eser, Türk milliyetçiliği fikrine gönül veren okuyucularını bekliyor.