Haberler

...

3 Kahraman Askerimiz Şehit Oldu

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Barış Pınarı Bölgesi Gültepe Hudut Karakolu’nda askeri araç geçerken patlama oldu. Olayla ilgili olarak MSB’den de açıklama geldi. Yapılan açıklamada, teröristler tarafından yapılan El Yapımı Patlayıcının patlaması sonucunda 3 askerin şehit olduğu açıklandı.

Ekipler bölgeye gönderildi

Sabah’ın haberine göre patlamanın yaşandığı bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri gönderildi. Güvenlik güçleri, teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı. Yaralı askerler, Türkiye’den gelen sağlık ekiplerince Akçakale Devlet Hastanesine getirildi.

MSB’den açıklama

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa hudut hattında, teröristler tarafından döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucunda 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız, P.Tğm. Murat ALYAKUT, P.Söz. Er Ertuğrul ULUPINAR ve P.Onb. Enes KOÇ şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

Alternate Text
Aylık Türk Dünyası Raporu
Tarihte Bugün
Karikatür