Haberler

...

Pençe-Kilit Operasyonu’nda Bir Kahraman Askerimiz Şehit Oldu

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş'ın şehit olduğunu bildirdi.

Millî Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş’ın teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanarak hastaneye sevk edildiği ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından başsağlığı mesajı

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadesine yer verildi.

Kayseri’ye acı haber ulaştı

Şehit olan Muhabere Üsteğmen Delibaş’ın Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki ailesine şehadet haberi ulaştı. Yetkililer, Delibaş’ın şehadet haberini, Kazımkarabekir Mahallesi Kuzulca Sokak’ta yaşayan ailesine verdi. Şehidin babası ve annesi, acı haberle beraber büyük üzüntü yaşadı. 32 yaşındaki şehidin evli ve bir kız çocuğu babası olduğu öğrenildi.